Monitory

Czy Polacy angażują się w pracę?

29.09.2014
Zaangażowanie pracowników w obowiązki zawodowe jest kluczowe dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa – zaangażowani pracownicy są bardziej efektywni, co przekłada się na większe zyski dla firmy. Z tego powodu wiedza na temat zaangażowania w pracy jest tak ważna. Z badań płyną niepokojące wnioski – w Polsce tylko 17% pracowników angażuje się w swoje obowiązki zawodowe.Instytut Gallupa w 2013 roku zbadał poziom zaangażowania pracowników na całym świecie. Patrząc z perspektywy globalnej, w pracę angażowało się jedynie 13% pracowników. Największy odsetek badanych (63%) stanowiły osoby które nie angażowały się w pracę. Pozostałe 24% skrajnie nie angażowało się w wykonywane obowiązki.

Polska na tle świata wypadła nieco lepiej, lecz w dalszym ciągu słabo. Jak wynika z badania w pracę angażowało się 17% Polaków, a nie angażowało się 68%. Pozostałe 15% polskich pracowników skrajnie nie angażowało się w obowiązki zawodowe.

Aby przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom braku zaangażowania w pracę, konieczny jest cykliczny monitoring jego poziomu w firmie. W jaki sposób można to zrobić? Sprawdź więcej na portalu badaniahr.pl.