Informacje prasowe

Student w rozjazdach

16.09.2008
Od kilku lat wyjazdy zagraniczne stanowią obok kolokwiów, zaliczeń i egzaminów ważny punkt w harmonogramie studentów. Możliwość zweryfikowania umiejętności językowych, otwartość na inne kultury, większa pewność siebie i zaradność – to najczęściej wymieniane korzyści z pracy i nauki w środowisku międzynarodowym.

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą absolwentów szkół wyższych, posiadanie dyplomu magistra przestało być gwarantem zatrudnienia. Świadomi tego studenci szukają sposobu, dzięki któremu ich CV wyróżni się spośród masy innych aplikacji. Jedną z metod zwrócenia na siebie uwagi rekruterów jest pobyt za granicą – stypendium na renomowanej uczelni lub staż w zagranicznej firmie.
Możliwości wyjazdu jest wiele. Obok programów finansowanych z funduszy unijnych, pojawiają się także współfinansowane przez uczestnika lub opłacane przez niego w całości. Zainteresowanie wyjazdami rośnie z roku na rok. Od czasu przystąpienia naszego kraju do programu Erasmus w 1998 roku, już ponad 53 tysiące polskich studentów realizowało część swoich studiów za granicą.
Co sprawia, że zagraniczne wyjazdy cieszą się tak dużą popularnością? Dokąd najczęściej wyjeżdżają polscy żacy? Czy uczestnictwo w programach zagranicznych gwarantuje atrakcyjne zatrudnienie? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w artykule „Student w rozjazdach – pracodawca czeka”.

Udostępnij