Monitory

Planujesz zmienić zawód? W tych branżach jest to najprostsze

30.04.2015
Aż 70% badanych planuje zmienić w tym roku pracę - wynika z sondy przeprowadzonej przez Sedlak & Sedlak. Część z nich na pewno myśli o przebranżowieniu się. Jak wskazuje badanie LinkedIn, przekwalifikowanie najłatwiejsze jest w branżach, w których występuje duże zapotrzebowanie na specjalistów, takich jak IT, finanse, czy bankowość.

Gromadząc dane z różnych krajów, LinkedIn sprawdził, gdzie najłatwiej można się przebranżowić. W tym celu portal policzył użytkowników, którzy w 2014 roku dodali na swoim profilu zawód związany z inną branżą, niż podany we wcześniejszej pozycji.

Z obliczeń portalu wynika, że osoby, które zdecydowały się przebranżowić, najczęściej wybierały firmy z branży internetowej, gdzie udział pracowników, którzy wcześniej w niej nie pracowali wyniósł w 2014 roku 11,8%. Na drugim miejscu znalazły się firmy venture capital/private equity, czyli zajmujące się inwestycjami. W nich udział świeżo przebranżowionych pracowników wyniósł 11,1%. Trzecim najlepszym rozwiązaniem dla osób, które przekwalifikowały się, było dołączenie do firm zajmujących się zabezpieczaniem sieci komputerowych (11,1%).