Wiadomości

Jak firmy oceniają tarczę antykryzysową?

06.04.2020
Firmy zrzeszone w Pracodawcach RP negatywnie oceniają propozycje zawarte w "tarczy antykryzysowej", a wiele z nich planuje redukcję zatrudnienia. Poniżej przedstawiamy wyniki badania.

Z badania przeprowadzonego wśród firm skupionych w Pracodawcach RP wynika, że aż 93% z nich odczuło spadek przychodów z powodu koronawirusa.
Pracodawców zapytano o to jak oceniają propozycje zawarte w pakiecie ustaw tzw. tarczy antykryzysowej. Blisko 54% firm ocenia je jako bardzo złe, a 23% jako złe. Tylko 7% uznaje je za dobre lub bardzo dobre.
Przedsiębiorcy bardzo różnie podchodzą do kwestii zwolnień z opłacania składek na ZUS. Na pytanie jak długo z ich perspektywy powinno trwać takie zwolnienie 54% firm odpowiedziało, że 6 miesięcy lub dłużej, 24% uważa, że 3 miesiące, po 10% wskazało 5 lub 4 miesiące.
Firmy zapytano również o plany związane z redukcją zatrudnienia w związku z epidemią koronawirusa. 31% firm planowało przeprowadzenie zwolnień do końca marca. Plany na przyszłość są jednak dużo gorsze. W ciągu najbliższych trzech miesięcy (kwiecień-czerwiec) aż 66,5% badanych pracodawców planuje redukcję zatrudnienia.
Źródło: https://pracodawcyrp.pl