Tylko w ciągu stycznia 2009 roku liczba osób pozbawionych pracy zwiększyła się w Hiszpanii o 200 tysięcy. Jest to największy, miesięczny wzrost bezrobocia zanotowany w tym kraju. Zarejestrowana w styczniu liczba bezrobotnych wyniosła 3,3 miliona. Z danych hiszpańskiego Państwowego Instytutu Statystyki wynika, że w styczniu 2009 roku wskaźnik bezrobocia wyniósł 13,9% i jest najwyższy w Unii Europejskiej.
Źródło: gazeta.pl Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz więcej wiadomości
RPSS25 - baner - 835x215 (v2)